Lucrările premiate la a 6-a ediție a Bienalei

Premii 2020

Marele premiu al bienalei

Mettrai Pongchomporn (TH)
Ordinul nostru 3 – gravură, acvatintă / 45×80 cm / 2019
Ordinul nostru 5 – gravură, acvatintă / 33,5×80 cm / 2019
Suntem diferiți 2 – gravură, acvatintă, Chine-collé / 44×81 cm / 2019

Premiul Nagy Pál

Liu Fu (CN)
Paradisul pierdut seria a VI –a – gravură/ 60×80cm / 2018
Paradisul pierdut  seria a VII–a – gravură / 60×80cm / 2019

Premiul Nagy Imre

Supicha Sutanthavibul (TH)
Instinct nebunesc  6 – serigrafie, acvatintă /  55×82 cm / 2019
Instinct nebunesc  8 – serigrafie, acvatintă / 60×80 cm / 2020

Premiul Plugor Sándor

Tomasz Winiarski (PL)
Perpetuum mobile: CII – ac rece, mezzotintă/ 70×100 cm / 2020
Perpetuum mobile: CIV – ac rece, mezzotintă / 60×100 cm / 2020

Premiul Baász Imre

Rattana Sudjarit (TH)
Drumul secerătorilor  2 – gravură, acvatintă / 60×100 cm / 2018
Drumul secerătorilor 3 – gravură, acvatintă / 60×100 cm / 2018

Premiul Consulatului General al Ungariei

Roxana Bloju (RO)
6_20_8_11_19_24 (I) – tipar digital / 30×30 cm / 2020
6_20_8_11_19_24 (III) – tipar digital / 30×30 cm / 2020

Premiul Universității Eszterházy Károly

Ritli Róbert Roland (RO)
Război 3. – tehnică mixtă / 50×70 cm / 2020

Premiul Partium al Universității Creștine Partium

Szén András (RO)
Bătaie – c-print / 40×60 cm / 2020

Premiul Universității de Arte Plastice din Budapesta

Olesya Dzhurayeva (UA)
Zi de primăvară la Berlin – linogravură / 50,5×77,5 cm / 2019
Lumină nordică. Stockholm – linogravură / 50,5×77,5 cm / 2020

Premiul Taberei de Arte Zereda

Szilágyi Rudolf (HU)
Classical rehabilitation I. – tipar digital, tehnică mixtă / 42×70 cm / 2020
Classical rehabilitation II. – tipar digital, tehnică mixtă / 42×70 cm / 2020

Premiul Taberei de Creație Pulzus

Pop Adriana Mihaela (RO)
Vertical– litografie / 50×70 cm / 2018

Premiul Taberei de Creație de la Lăzarea

Orbán Zsófia (HU)
O săptămână mai târziu – litografie/ 30×45 cm / 2020

Posted in Ştiri, Uncategorized.